Antalya AKEV Üniversitesi, 2017

Program Hakkında

Programın ana amacı radyo, televizyon ve sinema sektörlerinin çeşitli alanlarında çalışabilecek mesleki beceri ve sanatsal bakış açısında sahip mezunları yetiştirmektir. Bu bağlamda öğrencilerin; meslek alanlarına ilişkin temel kavramları ve teorileri öğrenmeleri, alanın gerektirdiği teknik ekipmanları kullanabilme becerilerinin geliştirilmesi ve sahip oldukları yaratıcı düşünceleri, bu beceriler vasıtasıyla bir sanat ürünü olarak ortaya koyabilmeleri amaçlanmaktadır.
Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, toplumsal konulara duyarlı ve toplumsal sorumluluk bilincine sahip, araştıran, sorgulayan, mesleki etik kurallara uyan, iletişim süreçlerinin tüm boyutlarını bilen, çağdaş, demokratik, eleştirel düşünce yapısına sahip, evrensel düzeyde araştırma yapabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bunun için öğrencilerin kitle iletişim araçları hakkındaki kuramsal yaklaşımları öğrenmelerini sağlamak ve bunları pratikte uygulamaya geçirebilecekleri ortamları yaratabilmek hedeflenmektedir. Öğrencilerin, ideal birer medya profesyoneli olmaları konusunda gerekli enformasyonu kazanmalarını ve radyo stüdyosu, televizyon stüdyosu, dijital kurgu ünitesi gibi, uygulama birimlerinde becerilerini geliştirmelerini sağlayarak, olabildiğince donanımlı bir biçimde, medya sektöründe yer alabilmelerine yardımcı olma amacı ön plandadır.
 

07.12.2017

Levent Arslan'la Sinema ve Kısa Film Üzerine...

Üniversitemizi 6 Aralık Çarşamba günü  ziyaret eden değerli sinemacı Kultur & Art Initiative e.V. Levent Arslan, öğrencilerle Sinema ve Televizyona Giriş dersinde bir araya geldi. Usta yönetmen, öğrencilerle sinema sektörüne dair deneyimlerini paylaştı.

13.11.2017

Sanatın Tarihsel Serüvenine Yolculuk

Üniversitemiz Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri Antalya Müzesini gezdiler. Üniversitenin Radyo, Televizyon Sinema ve Mimari Restorasyon Bölümlerinin katıldığı müze gezisinde öğrencilerimiz, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkarılan ancak yakın zamanda ülkemize getirilerek Antalya Müzesinde sergilenen Herakles Lahidine ve yine aynı şekilde müzeye kazandırılan Yorgun Herakles Heykeline büyük ilgi gösterdiler.

Bu hafta için etkinlik girilmemiştir

Kadriye Mah. Celal Bayar Cad. No:5-6 Serik/ANTALYA

444 1 264

info@akev.edu.tr

akev.edu.tr


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


Img

Yükleniyor